Şehir ve Medeniyet Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Şehir ve Medeniyet Akademisi  Seminerimizin bu haftaki konuğu "Avrupa’da Covit 19 Krizi" konulu sunumu ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Düsseldorf Ateşesi Raci Mazı idi. Büyük bir ilgi ile takip edilen paylaşımları için kendilerine müteşekkiriz. 

Sunuma dair notlarımızı kısaca aktaralım:
"Avrupa’nın ve Amerika’nın politikaları ve devlet felsefeleri temelinde Covid-19’un genel bir görüntüsünü sunarak bizlere konu ile ilgili yeni bir pencere açmıştır.

Olası krizlerde devlet politikaları ve felsefelerinin öncelikli referans noktalarını oluşturduğu ekonomik tutumların sorgulamasını yaparak;
2008 Yılında gerçekleşen krizle, Amerika’nın benimsemiş olduğu Ekonomik Liberalizmin tartışmaya açılması gibi, Covid-19 ile birlikte de Avrupa’nın benimsediği Sosyal Liberalizmin tartışmaya açılması gerektiğini ön görmemizi sağlayacak verileri ortaya koymuştur.

Dışarıdan, önemli zorlanmaları yaşamakta olan Avrupadan ülkemize baktığında; ülkemizin sahip olduğu sosyal devlet anlayışı ve toplumumuzun sosyal bağlarına verdiği değer ve imtinanın katkılarıyla Covid-19’a karşı güçlü bir duruş sergilemeyi başardığımızı belirtmiştir. "

Raci MAZI Beye ve Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Hayırlı Ramazanlar...
#evdekal
#hayatevesığar